Mustafa Eraslan Bitkisel Gıda Takviyesi Nedir? | Dr.Mustafa ERASLAN Ürünleri Panax ® Resmi Satış Sitesi

Bitkisel Gıda Takviyesi Nedir?

Bitkisel gıda takviyesi nedir diye birçok kişi soru sormaktadır. Dolayısıyla takviye ürünlere karşı bu kadar ilgi olunca insanları bilinçlendirmek için çeşitli makaleler yazılmaktadır. Alternatif tıp uygulamasının bir sonucu olarak günümüzde çıkan bu yöntem 7 den 70 e kişilerce takip edilmektedir. Bu alanda yapılan çalışmalar gösteriyor ki binlerce, milyonlarca insan bu ürünleri kullanmaktadır. Ürünlerin çeşitli rahatsızlıklara iyi geldiği söylenmekte ve bazı söylemler ortaya atılmaktadır. Her şeyden önce bilinçli olmakta fayda vardır. Bitkisel gıda takviyesi nedir diye soran kişiler öncelikle bu konuda geniş çaplı araştırma yaparak işe başlamalıdır. Ürün alırken ve kullanırken nelere dikkat etmeleri gerektiğine önem vermelidir. Her kişinin söylediği sözler doğru olmayacağından alanında ihtisas yapmış ve şifalı olarak bilinen doğal bitkiler üzerine çalışma ve incelemeler yapan kişilerin sözlerini dikkate almalıdır.

Bitkisel gıda takviyesi nedir sorusuna birçok yanıt verilebileceği gibi kısa içeriğinde kimyasal madde barındırmayan çeşitli bitkisel ürünlerdir cevabı yöneltilebilir. Bu ürünler Gıda, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı onaylı olmak zorundadır. Ayrıca patentinin alınmış olması güvenirliğinin başka bir göstergesi olacağından patentine ve seri numarasına dikkat edilmelidir. Ürünlerin yeterlilik belgelerine, orijinal olup olmadığına, üretim yapan firmanın gerçek olup olmadığına, güvenirliğine ve deneyimine de dikkat edilmelidir. Modern tıp bilimin çaresiz kaldığı bazı kronik rahatsızlıklar da bitkisel ürünler kullanılmaktadır. Ürünleri kullanmadan önce kendi doktorunuza danışarak bilgi alış verişinde bulunabilir ve doktorunuzun yönlendirmesiyle ne yapacağına karar vermelisiniz. Unutulmamalıdır ki her şey kararında sağlıklıdır. Dolayısıyla kullanma talimatlarına uyulmalıdır.

Bitkisel gıda takviyesi nedir sorusu gündemimize düştüğünden beri insanlar gerek internette gerekse televizyon kanallarından yapılan yayınlardan bu soruların cevaplarını aramaktadır. Ürünler genellikle 18 yaşını tamamlamış ve kendi hür iradesini kazanmış olan kadın ya da erkeklere önerilirken, hamile veya emziren kadınlara kesinlikle önerilmemektedir. Ayrıca çok önemli rahatsızlığı bulunan tansiyon ve kalp hastaları öncelikle doktorlarına danışmalı ve daha sonra doktorlarının yönlendirmelerini dikkate almalıdır. Gıda takviyeleri birer ilaç değildir sadece kişinin bünyesine, sağlığına yardımcıdır. Hap halinde bulunmamaktadır. Kapsüller olarak üretilirken çeşitli testler sonrasında imal edilmektedir. Üzerlerinde gerekli görülen incelemeler yapıldıktan sonra Bakanlık tarafından araştırılıp testlere tabi tutulduktan sonra insanların kullanımına olanak sağlanmaktadır. Bitkisel gıda takviyesi nedir diye sorulunca içeriğinin bitkilerden oluşan doğal kaynaklar olduğu söylenmektedir. Çocukların kullanması doğru olmayan bu ürünler piyasaya orijinal olarak sürülürken bazı kalpazanlar sahte ürünler yaparak insan sağlığına tehdit oluşturmaktadır.

Geçen haftaki yazımızda Bitkisel Ürünlerle Tedavi hakkında gerekli bilgilere yer verilmiştir.

Sosyal Bilgilendirme Platformu    Güvenlik Sorusu ( işlemin sonucunu 2 olarak yazınız )