Mustafa Eraslan Mustafa Eraslan Ramazan Ayı Önerileri | Dr.Mustafa ERASLAN Ürünleri Panax ® Resmi Satış Sitesi

Mustafa Eraslan Ramazan Ayı Önerileri

Mustafa Eraslan’dan Ramazan ayı tavsiyeleri ile insanlara yardımcı olmaktadır. Kendisi oruç tutan kişinin yedikleri yemeğe ve içtikleri suya dikkat etmeleri gerektiğini anlatmaktadır. Ayrıca gün içinde temiz hava almasını önerirler. Çok yemek yeme ile uzun süre tok kalınmayacağına dikkat çekerken doğru beslenmeyi önerir. Orucu herkese tavsiye etmektedir. Ramazan ayında oruç tutmanın bir ibadet olduğunu söylemektedir. Tavsiyelere uyulduğu takdirde şeker hastalarının da oruç tutabileceğini önerir. Şeker hastalarına et yemekleri önermektedir. Vücudumuz yağ ile çalışır. Tere yağını sahurda yemeleri doğru bulmaktadır. Tam tahıllı ekmeklere tereyağı sürülebilir. Et olmazsa olmaz bir gıdadır. İftarda etli sebze yemekleri, sahurda ise kavurma yenilerek Ramazan dönemi kolayca atlatılabilir.

Mustafa Eraslan’dan Ramazan ayı tavsiyeleri üzerine susuzluğa da çaredir. Sahurda cacık yenilerek su ihtiyacımız karşılanır. Protein uzun süre tokluk hissi sağladığından yumurta ve kavurma yenilebilir. Sahurda 3-4 tane hurma yenilebilir. Hurma kan şekerini yükseltmez. Vücudun sıvı ihtiyacına yardımcı olacak çorba yenilebilir. Birkaç tane zeytin yenilebilir. Akşam yemeklerinde ise tatlı yenilebilir. Kan şekerini hızlı yükseltmeyecek sütlü tatlılar uygundur. Güllaç, sütlaç tercih edilebilir. Akşam yemeğinin ardından birkaç saat ara verildikten sonra bir kâse sütlü tatlı yenilebilir. Sahurda ve iftarda hurma vücuda iyi gelecektir. Mustafa Eraslan’dan Ramazan ayı önerileri için insanlar birbirine soru sormaktadır. Sorulan sorular arasında kalp hastalığında, diyabette oruç tutulup tutulmayacağı vardır. Şeker hastaları da kalp hastaları da kendilerini yormamak şartı ve tavsiyeler kulak verme kaydı ile oruç tutabilir.

Ramazan ayının kolay geçmesi için yemeye ve içmeye dikkat edilmelidir. Yemekler az ve sık yenilebilir. İftarın ardından akşam yemeği ve onun ardından kısa bir yürüyüş yapılabilir. Hazmı kolaylaştıracak lifli besinler ile iftar yapılabilir.

Bundan önceki yazımızda Bitkisel Çaylar hakkında gerekli bilgilere yer verilmiştir.

Sosyal Bilgilendirme Platformu    Güvenlik Sorusu ( işlemin sonucunu 2 olarak yazınız )